Na základe výsledkov verejnej súťaže: Predmet obstarávania: "Vzdelávanie učiteľov v oblasti práce a využitia informačno-komunikačných technológií v práci učiteľa -Projekt informatizácie regionálneho školstva" budú spoločnosť mc.edu a Asociácia projektu Infovek ako zmluvný partner mc.edu realizovať školenia v oblasti základov práce s informačno-komunikačnými technológiami a ich využití v práci učiteľa na školách a školských zariadeniach registrovaných v Sieti škôl a školských zariadení MŠ SR zapojených do Projektu informatizácie regionálneho školstva.
V rokoch 2005 a 2006 sa plánuje na 250 školiacich centrách Infovek zaškolenie všetkých pracovníkov zo škôl, ktorých pracovnou náplňou je výučba detí a ktorí majú pracovný vzťah s niektorou školou.

Štandardy a odporúčané plány školení "Základy používania informačných a komunikačných technológií v praxi učiteľa":
- práca v prostredí Windows
- práca s PC
- práca s grafikou
- práca s textom (Word)
- práca s tabuľkami (Excel)
- príprava prezentácií (PowerPoint)
- používanie služieb Internetu
- aplikácie IKT do predmetov
- tvorba projektu
- spoločná obhajoba projektu

Naša škola je jedným zo školiacich centier Infoveku. Od marca 2005 sa budú u nás organizovať zdarma školenia, ktoré povedú akreditovaní lektori - učitelia.

• termíny školenia
  • záverečné projekty prvého kurzu
  • záverečné projekty druhého kurzu
  • záverečné projekty tretieho kurzu